Šiltėjant orams, lauke praleidžiame  vis daugiau laiko. Taip smagu įkvėpti dar vėsoko, bet pavasariu kvepiančio oro. Nekantraudami laukiame šiltos saulutės, pasivažinėjimo paspirtukais, dviratukais ar tiesiog pasėdėjimo parke ant suoliuko. Net nereikia sakyti, kad buvimas gryname ore daro stebuklus – įgauname sveikatos, energijos ir geros nuotaikos. Buvimas gryname ore,  taip pat skatina apetitą. Na, gal ir ne visiems, užkietėjusius „nevalgiukus” ne taip lengvai įveikia net ir grynas oras :). Aš naudojuosi viena gudrybe. Praeitais metais suveikė, tikiuosi šiais metais taip pat suveiks 🙂
 
Sakau: šiandien bus piknikas. Vyresnėlis sukluso, iš susidomėjusio žvilgsnio jau mačiau klausimą : Koks dar piknikas?. Tuomet vaikui paaiškinau, kad eisime į parką pasivaikščioti, pažaisti ir piknikausime. Susiruošime užkandžių, atsisėsime ant suoliuko ir valgysime. Be galo smagus yra pasiruošimas tokiam piknikui, kai į tai yra įtraukiamas vaikas. Kartu susidėdavome į kuprinę užkandžius, gėrimus, servetėles. Nespėjus atvažiuoti į parką, jau mano papūgiukas pradėdavo ieškoti suoliuko, kur galėtumėm daryti pikniką:). Kiekvienas išėjimas pasivaikščioti gavo pavadinimą „piknikas”. Man kiekvieną kartą tekdavo sugalvoti meniu…smulkmena, bet tokia sudėtinga…mamos, tai supranta…kai atrodo jau visi patiekalai prasisukę daug kartų ir iš tų pačių receptų reikia išspausti vis kažką naujo.
 
Ruošiamės naujajam sezonui, pabandėme iškepti keksiukus „Apgavikus” #2 (Apgavikai, nes vien žodis keksiukas vaikui asocijuojasi su skanėstu. Tai dar viena gudrybė apgauti „nevalgiuką”. Pasakau, kad kepsime keksiukus, o jie nebūtinai gi turi būti saldūs ;).
 
Receptas paimtas iš keksiukuistorijos.lt. Porcija dariau per pusę, tai gavosi 3 OOGAA keksiukai ir dar vienas mažas OOGAA dubenėlyje.
– 90 g miltų (aš naudojau speltos, todėl gavosi tamsesni);
– 1 mažas kiaušinis;
– 0,5 a.š. kepimo miltelių;
– 70 ml pieno;
– fermentinio sūrio pritarkavau smulkia burokine tarka iš akies, nepagailėkite, nebus per daug;
– mėgstamos dešros;
– pomidoriukų;
– baziliko, raudonėlio, mairūno (ką mėgstate).

Kepti 200 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 20 min.

Kad valgyti būtų smagu!

PaPapūga