Pirkimo Taisyklės

1. Bendrosios nuostatos.

1.1. Šios prekių pirkimo – pardavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) yra Šalims privalomas teisinis dokumentas, kuris nustato Jūsų (toliau- Pirkėjo) ir www.papapuga.lt (toliau – Pardavėjo) teises, pareigas ir atsakomybę Pirkėjui įsigyjant prekes el. parduotuvėje.
1.2. Pardavėjas pasilieka teisę bet kuriuo metu pakeisti, taisyti ar papildyti taisykles, atsižvelgdamas į teisės aktų nustatytus reikalavimus. Pirkėjas informuojamas el. parduotuvės tinklalapyje. Pirkėjui apsiperkant el. parduotuvėje taikomos Taisyklės, galiojančios užsakymo pateikimo metu.
1.3. Pirkti el. parduotuvėje turi teisę:
     1.3.1. veiksnūs fiziniai asmenys, t.y., asmenys sulaukę pilnametystės, kurių veiksnumas nėra apribotas teismo tvarka;
     1.3.2. nepilnamečiai nuo 14 iki 18 metų amžiaus, tik turėdami tėvų arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai jie savarankiškai disponuoja savo pajamomis;
      1.3.3. juridiniai asmenys;
1.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgaliotieji atstovai.

2. Privatumo politika

2.1. Pirkėjas registracijos formoje turi pateikti pilną, išsamią ir teisingą informaciją apie save: vardą, pavardę, prekių pristatymo adresą, telefono numerį ir el. pašto adresą. Jeigu registracijos formoje  pateikti netikslūs, melagingi ar klaidinantys duomenys, Pardavėjas turime teisę anuliuoti Pirkėjo registraciją ir ištrinti duomenis arba apriboti Pirkėjo galimybes naudotis e-parduotuve.
2.2. E-parduotuvėje nurodydami savo asmens duomenis, sutinkate, kad Pardavėjas juos valdys ir tvarkys šioje privatumo politikoje bei teisės aktuose numatytais principais:
       2.2.1. Asmens duomenys renkami apibrėžtais ir teisėtais tikslais.
       2.2.2. Asmens duomenys tvarkomi tiksliai ir sąžiningai.
       2.2.3. Asmens duomenys nuolat atnaujinami.
       2.2.4. Asmens duomenys saugojami ne ilgiau, nei to reikalauja nustatyti duomenų tvarkymo tikslai.
2.2.5.  Asmens duomenis tvarko tik tie darbuotojai, kuriems suteikta tokia teisė.

       2.2.6. Visa informacija apie tvarkomus asmens duomenis yra konfidenciali.
2.3.  Pardavėjas  gerbia kiekvieno Pirkėjo teisę į privatumą. Jūsų asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas) renkami ir tvarkomi šiems tikslams:
       2.3.1 apdoroti Jūsų prekių užsakymus;
2.3.2 išrašyti finansinius dokumentus (pvz., sąskaitas faktūras);
2.3.3 spręsti problemas, susijusias su prekių pateikimu ar pristatymu;
2.3.4 vykdyti kitus sutartinius įsipareigojimus;

2.4. Asmens duomenų perdavimas trečiosioms šalims galimas tik šiais atvejais:
2.4.1. Pardavėjas turi teisę perduoti informaciją trečioms šalims, tik punkto 2.3. tikslams pasiekti.
2.4.2. Tik Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

2.5. Pirkėjas turi teisę bet kada keisti ir/ar atnaujinti  registracijos formoje pateiktą informaciją, pranešdamas apie tai el. paštu info@papapuga.lt
2.6.  Informuojame, jog tam, kad galėtume pasiūlyti Jums visavertes paslaugas mūsų svetainėje, Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) įrašome informaciją (slapukus, angl. „cookies”). Įrašytą informaciją naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės naudotoją, rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome, ir galite ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Taip pat turite teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Reziumuojame, jog naudodamasis e-parduotuve sutinkame su tuo, kad Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) būtų įrašoma informacija. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus, ar kreipdamiesi į mus bet kuriais svetainėje skelbiamais kontaktais.

3. Prekių užsakymas, kokybė, kainos, atsiskaitymo tvarka, pristatymo terminai.

3.1. Prekių pirkimo-pardavimo sutartis (Toliau- Sutartis) tarp Pirkėjo ir Pardavėjo laikoma sudaryta nuo to momento, kai Pirkėjas el. parduotuvėje suformavęs prekių krepšelį, nurodęs tikslų pristatymo adresą, pasirinkęs atsiskaitymo būdą ir susipažinęs su Pardavėjo taisyklėmis, paspaudžia mygtuką „Patvirtinti užsakymą“, o Pardavėjas gavęs apmokėjimą už užsakymą, jį patvirtina – atsiunčia patvirtinimo laišką Pirkėjo nurodytu el. paštu.
3.2. Prekių kainos el. parduotuvėje ir suformuotame užsakyme nurodomos eurais.
3.3. Pirkėjas atsiskaito už prekes Banko pavedimu arba Paysera mokėjimo sistema.
3.4. Pirkėjas įsipareigoja už prekes sumokėti nedelsiant suformavęs užsakymą. Tik gavus apmokėjimą už prekes pradedamas formuoti prekių siuntinys ir pradedamas skaičiuoti prekių pristatymo terminas.
3.5. Pardavėjas pristato Pirkėjui prekes vadovaudamasis prekių aprašymuose nurodytais terminais, bet ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo užsakymo patvirtinimo dienos. Šie terminai yra preliminarūs, be to, netaikomi tais atvejais, kai Pardavėjo sandėlyje nėra reikiamų prekių, o Pirkėjas informuojamas apie užsakytų prekių trūkumą. Kartu Pirkėjas sutinka, jog išimtiniais atvejais prekių pateikimas gali vėluoti dėl nenumatytų, nuo Pardavėjo nepriklausančių aplinkybių. Tokiu atveju Pardavėjas įsipareigoja nedelsiant susisiekti su Pirkėju ir suderinti prekių pateikimo sąlygas.
3.6. Pirkėjas įsipareigoja prekes priimti pats. Tuo atveju, jei Pirkėjas prekių pats priimti negali, o prekės pristatytos nurodytu adresu, Pirkėjas neturi teisės reikšti Pardavėjui pretenzijų dėl prekių pristatymo netinkamam subjektui.
3.7. Pirkėjas privalo visais atvejais nedelsiant informuoti Pardavėją el. paštu info@papapuga.lt  jeigu siunta pateikiama sulamdytoje arba kitu būdu pažeistoje pakuotėje, jeigu siuntoje pateikiamos neužsakytos prekės arba netinkamas jų kiekis, nepilna prekės komplektacija.
3.8. Pardavėjas neatsako už tai, kad el. parduotuvėje esančios prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo vaizduoklio ypatybių.
3.9. Siuntos saugojimo terminas priklauso nuo pasirinkto paštomato operatoriaus. Neatsiėmus siuntos iš paštomato per visą saugojimo terminą, siunta grąžinama Pardavėjui. Išlaidas, susijusias su siuntos saugojimu ir grąžinimu, apmoka Pirkėjas. 

4. Prekių grąžinimas

4.1. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – Civilinis kodeksas) 6.228 – 10 straipsnio nuostatomis Pirkėjas turi teisę  per 14 kalendorinių dienų nuo prekės pristatymo dienos ją grąžinti pardavėjui.
4.2. Keičiama arba grąžinama prekė turi atitikti šiuos kriterijus:
       4.2.1. Prekė nebuvo naudojama, sugadinta ar sutepta.
       4.2.2. Išsaugotos prekės vartojamosios savybės bei prekinė išvaizda, pilna komplektacija.
       4.2.3. Nuo prekės nebuvo nuimtos originalios etiketės (apsauginės plėvelės ir pan.)
       4.2.4. Grąžinama prekė yra originalioje, tvarkingoje ir nepažeistoje pakuotėje.
4.3. Apie prekės grąžinimą/keitimą Pirkėjas privalo informuoti Pardavėją el. paštu info@papapuga.lt, nurodant informaciją apie pageidaujamą grąžinti prekę ir užsakymo numerį. Pirkėjas nedelsdamas ir ne vėliau kaip per keturiolika dienų nuo pranešimo apie sutarties atsisakymą pateikimo Pardavėjui dienos turi išsiųsti arba perduoti prekes Pardavėjui adresu, Dariaus ir Girėno 81, Vilniuje , kur įvertinama ar prekė grąžinta laikantis aukščiau nurodytų sąlygų. Grąžinamų prekių siuntimo išlaidas apmoka Pirkėjas.
4.4.  Prekės grąžinimo atveju Pirkėjo sumokėta suma už prekę grąžinama Pirkėjui į tą pačią sąskaitą iš kurios buvo apmokėtas užsakymas. Pinigų grąžinimas vykdomas ne anksčiau kaip Pardavėjui gavus grąžinamą prekę nurodytu adresu bei įvertinus grąžinimo kriterijų atitikimą, bet ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo Pirkėjo ir Pardavėjo susitarimo dėl pinigų grąžinimo. Grąžinama suma yra be siuntimo mokesčio. 
4.5. Pardavėjas turi teisę nepriimti Pirkėjo grąžinamų prekių, jei Pirkėjas nesilaiko šiose taisyklėse nustatytos prekių grąžinimo tvarkos.