Kaip plauti „PaPapūga” el. parduotuvėje įsigytus vaikiškus silikoninius indus 

Jei savo namuose renkatės silikoninius vaikiškus indus, jūs ne tik saugote mažylio sveikatą, sutaupote pinigus, bet ir tausojate gamtą. Kartą įsigijus vaikiškų indų iš silikono, jie tarnaus jums amžinai, todėl nereikės jų nuolat keisti, teršti gamtos ir leisti laiko ir pinigų parduotuvėse. Silikono indai – lėkštės, puodeliai, įrankiai – yra saugūs net kūdikiams, jie išlaiko savo formą, nedūžta ir yra ilgaamžiai. Jie puikiai tinka, jei vadovaujatės „zero waste“ gyvenimo būdu.

Mūsų parduodami „Kokolio“, „Green Sprouts“, „Innobaby”, „Kooleco”  ir „Oogaa“ saugūs vaikiški silikoniniai indai gali tarnauti ilgus metus ir atrodys vis dar kaip nauji. Drąsiai galėsite perleisti vyresnėlio silikoninį indą jaunėliui broliui arba jaunesnei sesei, arba pats mažylis galės ilgai mėgautis maistu iš savo mylimų silikoninių indų.

Tačiau net ir tokiems geriems produktams reikalinga tinkama priežiūra. Dalijamės patarimais, kaip saugiai ir nekenkiant nei mažylio sveikatai, nei gamtai, prižiūrėti silikoninius indus.

Ką daryti, jei silikoniniuose induose atsirado kvapas

Ar būna, kad silikoninis indas įsigeria indų ploviklio, išliko maisto kvapas?
Jokių silikoninių lėkščių ar puodelių neplaukite su plovikliais, kurių sudėtyje yra aliejų, įskaitant eterinių, drėkiklių, kvapiklių. Netiks, deja, ir tėvų pamėgtas Kastilijos muilas, nes jame yra aliejaus.

Kad panaikintumėte kvapus nuo silikono, reikės citrinos. Įtrinkite skiltelę į silikoną ir palikite bent 20 minučių arba per naktį. Tada nuplaukite karštu vandeniu. Toks valymo būdas rekomenduojamas ir profilaktiškai atnaujinant silikoninius indus.

Ką daryti, jei silikoninis indas pasidengė riebalais

Jei dubuo ar lėkštė liko riebaluota net po plovimo, tuomet:

  • Ir vėl citrina. Įtrinkite skiltelę į silikoną ir palikite bent 20 minučių arba per naktį. Tada nuplaukite karštu vandeniu.
  • Arba traukite iš spintelės maistinę sodą. Ji labai dažnai naudojama natūraliai valyti namus. Ji nepakenks nei šeimai, nei gamtai. Pasiruoškite sodos pastą: į porą šaukštų sodos įpilkite šiek tiek vandens, kad išmaišius gautųsi košės tekstūra. Ja tepkite riebaluotus indus. Palikite išdžiūti 15 minučių, o tada nuplaukite karštu vandeniu. Jei reikia, pakartokite procedūrą, kol indai sublizgės švara.

Ką daryti, jei silikoniniame inde pridžiūvo maisto likučiai

Darbų sąrašas ilgas, todėl nenuostabu, kad kartais vaiko nesuvalgyta pusryčių košė lieka ant stalo iki vakaro ar net kito ryto. Maistas pridžiūvo… Nemalonu, bet susitvarkyti kažkaip reikia. Iš silikoninių dubenėlių priskretusius maisto likučius gremžkite ne šiurkščia kempine, o įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių ir įdėkite 10 minučių. Nereikia jokių priemonių, tiesiog leiskite karščiui atlikti nešvarų darbą. Maisto likučiai visiškai atlips nuo silikoninių indų, kai ištraukę iš orkaitės indą praskalausite karštu vandeniu.

Kas dar svarbu, kad puikieji silikoniniai indai džiugintų ilgai

  • negalima naudoti jokių šiurkščių kempinių, metalinių šveistukų, tik švelnias valymo priemones, o jei renkatės ploviklį – be jokių kvapų ir aliejų;
  • nenaudokite aštrių įrankių, nes galite įpjauti silikoną!

Silikonas yra labai patvarus ir gana lengvai prižiūrimas. Jums nereikia jokių specialių ploviklių – pakaks saugių produktų – sodos, citrinos ir karšto vandens, kad pamirštumėte visas nešvarų indų problemas.

Tegu mūsų silikoniniai indai džiugina Jūsų mažylį ilgai!